SEO’da İç Optimizasyon nedir?

SEO’da İç Optimizasyon nedir?

İsminden de anlaşılacağı üzere iç optimizasyon Web sitelerinin kendi içinde yapılan değişikliklere yönelik olan optimizasyon türüdür diyebiliriz.

Web sitenizde bulunan içeriklerin kullanıcılara nasıl sunulduğunu gösterebilmek oldukça önelidir. SERP’te gösterilen başlık açıklama ve URL’nin değiştirilmesi, iyileştirilmesi ve optimize edilmesi gereken ilk yerlerdir. Web sitenizde bulunan her sayfa için tamamen özgün, açıklayıcı bir başlık ve açıklama olmak zorundadır. Ayrıca net ve kesinlikle açıklayıcı bir URL’ye sahip olmalıdır. Bunları birkaç madde ile öncelik sırasıyla göre bir açıklayalım isterseniz.

  • Web siteniz ile alakalı olan sektör hakkında yeni, özgün ve dikkat çekici içerikler oluşturmalısınız.
  • Her sayfaya uygun ve özgün başlık ve açıklama etiketi çalışması yapmalısınız.
  • Hedeflenen kitleye uygun iç bağlantı ile çapa metni kurabilirsiniz ancak belirtmekte fayda var bunda abartıya kaçamamlısınız.
  • Başlık metinlerinin H1 H6 etiketlerine uygun şekilde kullandığınızdan emin olun
  • Görsel optimizasyonu, görsel URL kullanımı ve ALT etiket kullanımında oldukça dikkatli olun ve bunları kullanmaktan kaçınmayınız.
  • Sitenizin mobil dostu olduğuna emin olunuz.
  • Web sitenizin hızlı olması oldukça önemlidir ve hızlı olmasını sağlayınız.

Detaylı Web tasarımı, teknik ve ipuçları ile web sitenizi çok daha iyi hale getirebilirsiniz. Bütün bunlar WEB sitenizin sıralamasını oldukça yükseltecektir.

SEO Performansı Nasıl Ölçülür?

Sitenizin SEO anlamında nasıl bir performansa sahip olduğunu öğrenebileceğiniz birçok veri bulunmaktadır bunları Google Analytics’ten öğrenebilirsibiz. Yaptığınız veri incelemelerinde SEO çalışmanızın ne derece etkili olduğunu görebilir ve çalışmanızın iyi mi yoksa kötü mü olduğunu görebilirsiniz.

Kanal Gruplandırılması; Organik kullanıcıların ziyareti, yönlendirme trafiğindeki sıklık, sosyal medya ve diğer kanalar ile karşılaştırma yapıldığında nasıl bir performansa sahiptir?

Ortalama Konumu; SERP’deki belli olan sorguya karşılık olarak Web sitenizin ortalama sıralaması nedir?

Tıklanma Sayısı; Web sitenizin tıklanma sayısının toplam gösterilen sayısına bölünmesi ile gösterilen sayının ortalaması nedir?

Dönüşümleri; Diğer kanalar ile karşılaştırıldığında kaç adet dönüşüme sahiptir? Dönüşüm oranı nedir?

Davranışı; Organik olan kullanıcılarınızın hemen çıkma oranı tam olarak nedir? Ziyaretçilerinizin Web sitenizde gezinme süresi ortalama olarak kaçtır?

Tüm bunları iyi şekilde uyguladığınız taktirde sitenizin yükselişi kaçınılmaz olacaktır ve bu tür siteler Google tarafından kullanıcı dostu olarak belirlenmede Google tarafından da desteklenmektedir. Pendik Web tasarım bu anlamda sizler için tüm işlemleri gerçekleştirebilir ve sitenizin Kullanıcı dostu kaliteli bir Web site haline gelmesi için profesyonel ekibi ile çalışmaktadır. Rahila Bilişim İstanbul Pendik’te bulunan Ofisi ile sizin için ideal Web sitesini, SEO çalışmasını ve site editörlüğünü yapmaktadır. Tek yapmanız gereken ise iletişime geçmektir.

 

02 Kasım 2017
SEO’da İç Optimizasyon nedir? için yorumlar kapalı
522 kez görüntülendi