SEO’da Dikkat Edilmesi Gerekenler

SEO’da Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bir zamanlar yoğun link çalışması ile yapılan ve çok az fiyatlar ile yapılan çalışmalar oldukça popülerdir. Günümüzde ise bu tarz çalışmalar yapan kişilerin sayısı çok az diyebiliriz.

Bunun nedeni ise arama motoru algoritmalarının kendini geliştirmesi ve bu kullanıcıların yaptığı çalışmaları zarar olarak görmesidir. Eskiden sıklıkla yapılan çalışmalar günümüzde web sitelerine zarar vermekte yükseliş yerine çöküş yaşatmaktadır. Şimdilerde ise en çok kullanılan işlem Arama Motoru Optimizasyonu yani SEO’dur. Daha önceki yazılarımız inceleyerek SEO hakkında daha fazla bilgiye ulaşabilirsiniz.

Aşırı SEO Ne Anlama Gelmektedir?

Yapılan SEO çalışmasının tamamen sitenin üst seviyelere yükselmesi için yapılmasından kaynaklanmaktadır. Bu çalışmalarda kullanıcıların işine yaramayacak içerikler üretilir ve arama motoru botları ile maniple  edere hazırlanmış olan ve her ne kadar özgün olsa da, anlam bütünlüğü, okuma oranları  az içeriklerdir. Bu içeriklerde genel olarak makaleler sadece anahtar kelime yoğunluğunu dengelemek için kullanılır işte buna aşırı SEO denmektedir.

Arama motoru botları Web siteler arasında gezerken belirli kalitelere göre siteleri değerlendirmeye almaktadırlar. Kontrol yapılan sitenin sayfa düzenleri, olması gereken özellikler ve olmaması gereken fazlalıkları tespit ederler. Buradaki doğruları ve yanlışları inceleyerek Web site hakkında bir sonuca varırlar. Buda Web sitenin arama motorlarındaki seviyeyi belirler. SEO çalışmaları ile Arama Motoru botlarının istediği çalışmaları oluşturabilirsiniz ve web sitenizin yükselmesini sağlayabilirsiniz ancak bununda belirli bir yoğunlukta olması gerekmektedir ve içerikleriniz yükselmek için değil de kullanıcılar için olmalıdır. Web siteniz içindeki içeriklerin arama motoru botları tarafından aşırı olarak görünmemesi için birkaç talimat vereceğiz bunların uygulanması halinde bir sorunla karşılaşmanız zor olacaktır.

Sadece anahtar kelime veya kelimeleri içeren başlıklar belirleyin

Web sayfanızda paylaştığınız içeriklerde geçen anahtar kelimeleri farklı yazı tipleriyle değiştirin örneğin bold, italik, altı çizili vs

Web siteniz içindeki içeriklere köprüler ekleyin ve kullanıcıları, botları farlı sayfalara yönlendirin.

Sitenize iç link vererek anahtar kelimelere dikkat çekin

Sayfalarınızdaki gizli bağlantıları arttırın

Backlink almaya çalışın

Tüm bunlardan sonra sitenizin SEO çalışması fayda sağlayacaktır.

Bir diğer konuya gelecek olursak eğer SEO çalışmalarınıza başlamadan önce bir strateji belirlemeye çalışın ve stratejinize göre hareket edin. Sitenizin şuanda bulunduğu durum iyi kavrayıp eksik ve fazla yönlerini iyice analiz etmelisiniz. Bu sayede ihtiyacınız olanı bulup ona göre çalışma yapmalısınız. Eğer daha önce bir SEO çalışması yapıldıysa çalışmanın raporlarını inceleyin ve doğru, yanlışlarını bulup not edin buna göre sağlıklı hamleyi gerçekleştirebilirsiniz. Bu durumu öğrenebileceğiniz Web site analiz araçları mevcuttur onlardan faydalanabilirsiniz.

Yukarıda bahsettiğimiz tüm işlemleri gerçekleştirebilecek olan Rahila SEO uzmanlığında sitenizin yükselişi ve trafiğinin artışını seyredebilirsiniz. Sizin için raporlama, yapılan çalışmaların faydasının sunulduğu özet gibi birçok hizmet sunmaktadır. İstanbul Pendik’te hizmet veren ofisimize bekleriz.

03 Kasım 2017
SEO’da Dikkat Edilmesi Gerekenler için yorumlar kapalı
420 kez görüntülendi