SEO Programları Hangileridir?

SEO Programları Hangileridir?

Bu yazımızda SEO hakkında daha fazla bilgiye ihtiyaç duyan kişiler için online SEO araçları ve masaüstü uygulaması olan SEO programlarından biraz bahsetmek istiyoruz.

Bu yazımızda anlatacağımız 10 adet SEO programı ile bu alandaki çalışmalarınızda daha da başarılı olmanızı sağlamak istiyoruz. Aslında bu alan olabildiğince geniş ve birçok şeyi içinde barındıran bir çalışma diyebiliriz bunları yavaş yavaş sindire sindire açıklamanın daha fazla iyi olacağını düşünüyoruz. Bizi takipte kalın ve yeni yazılarımızdan faydalanın.

İnternet üzerindeki etkinliğinizi üstlere çıkarmak ve varlığınızı arttırmak istiyorsanız bunun için bir site açmanın veya bir blog kurmadan daha fazla ilgi gerektiğini önceki yazılarımızdan anlamışsınızdır. Yaptığınız SEO çalışmasının ve kullandığınız SEO programlarının bu alanda sizler için faydalı olduğunu bilmeniz gerekmektedir. SEO programları arama motorlarındaki hacminizi ve sıralamanızı etkilemektedir ve iyi bir kullanım sonucunda sizleri üstlere çıkaracaktır. Bu uygulamalar ile siteniz için anahtar kelime çalışması, backlink almaları ve sosyal medya paylaşımları ile beraber sitenizin faydalı ve kullanıcı odaklı içeriklerinin düzenlenmesi gibi bir çok açıdan fayda sağlayacaktır. Vakit kaybetmeden programları tanımaya başlayalım.

 • DIYSEO

DIYSEO programı daha çok küçük şirketlere ve kişisel çalışmalara yönelik bir SEO programıdır diyebiliriz. Kolayca kullanılabilen optimizasyon araçlarına sahiptir. Bu tarz uygulamalar ile sitenizin trafiği artacaktır aynı zamanda eğer e ticaret sektöründeyseniz bu uygulamalar sayesinde satışınız da artacaktır. Bu uygulamanın aylık fiyatına gelecek olursak eğer DIYSEO programının aylık 49$’lık bir ücreti vardır. Programın kullanımı ile alakalı yardımcı olabilmek için SEO uzmanları ile iletişime geçebilir ve faydalanabilirsiniz. DIYSEO SEO programı sayesinde sitenizin çalışmalarını planlayabilir ve bu çalışmaları daha küçük çalışmalar haline getirerek basit şekilde yükselebilirsiniz. Tüm işlemlerin ardından WEB sitenize yaptığınız çalışmaların faydası olup olmadığını istatistiklere bakarak öğrenebilirsiniz. Bu program sizler için yayınladığı istatistikleri çok basit şekilde anlatmaktadır. Bu istatistiklerin sonucunda ise sizde gerekli çalışmayı seçebilir ve yolunuza devam edebilirsiniz. Programı kurduktan sonra size özel bir panel oluşturulur burada sitenizin sıralaması için gerekli anahtar kelimelerin hangileri faydalı hangileri zararlı görünür. DIYSEO SEO programı oldukça başarılı bir programdır diyebiliriz.

 • RAVEN

Bu program ise daha çok anahtar kelimesi analizinde kullanılır. Yeni anahar kelimesi çalışması yapabilmeniz açısından oldukça faydalı bir program olan bu SEO programı Wordtracker, Google Adwords Tool ve SEMRush ve benzeri online olan SEO programlarını kullanmaktadır. Bu program Backlink çalışmalarında da oldukça faydalıdır diyebiliriz. RAVEN SEO programı sayesinde sosyal medya araçlarını iyi bir şekilde kullanabilirken rakiplerinizin de çalışmalarını inceleyebilirsiniz.

 • Serachmetrics

Serchmetrics süite SEO programı sayesinde Web sitenize gelen trafiği arttırabilir, sitenizin arama motorlarındaki sıralamasını yükseltmek için çalışmalar yapabilirsiniz. Serchmetrics bu alanda çalışan webmasterların siteleri için çekebilebilecek olan maksimum trafiği yakalayabilmek ve bunu sağlayabilmek için birçok imkan sağlamaktadır. Programın en belirgin özelliği ise internetten bulduğu bilgileri sizler için filtreleyip en uygun hizmeti sunmasıdır diyebiliriz. Ayrıca rakiplerinizin yaptıkları çalışmaları analiz edebilir ve buna uygun çalışmalar yapabilirsiniz. Kullanımı oldukça basit olan bu program tüm grafikleri en basit şekilde kullanıcıya sunmaktadır.

 • WebSEO

Web sitenizi daha iyi bir sıraya yükseltebilmeniz için gerekli hizmeti sunan bu SEO programı ile online olan varlığınızı çok basit şekilde şekillendirebilir ve düzenleyebilirsiniz. Bu program sayesinde anahtar kelime çalışmalarınız çok daha iyi şekilde yapabilirsiniz. Web sitenizin linklerini kaydedebilir ve analizi çok daha kolay şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Rekabet ettiğiniz web sitelerinin aldıkları Backlinkleri inceleyebilirsiniz. Sitenizdeki hataları tespit edebilirsiniz ve kırık linklerinizi düzenleyebilirsiniz. Tüm bunlarla birlikte sitenize HTML veya başka türdeki dosyaları yükleyebilirsiniz. Ücretsiz deneme sürümü bile birçok fayda sağlayacaktır denemekte fayda var.

 • iBusinessPromoter

iBusinessPromoter  SEO programı, SEO çalışmalarınızda baştan sona kadar yapılan tüm işlemler hakkında rehberlik etmektedir. Bu alanda 7 adet profesyonel çalışan aracı ile büyük bir hizmet sunduğunu söyleyebiliriz. Bu araçları kısaca açıklayacak olursak eğer:

 • İlk 10’da olmanızı sağlayan optimizasyonlu sıralama aracı
 • Yeni nesil olan arama motorlarına ekleme aracı
 • Yarı otomatik olan dizinlere ekleme
 • Zaman ayarlı olarak arama motorundaki sıralamanızı inceleme
 • Web siteniz içindeki sayfaların anahtar kelimelerinin analiz edilmesi
 • Farklı türde (PDF, HTMLi TXT, Word) raporlama seçenekleri

iBusinessPromoter bu araçları ile oldukça profesyonel çalışma imkanı sunmaktadır. Programın son güncellenmiş hali geçmiş modellere göre çok daha iyi ve kullanışlıdır. Ürünün ücretsiz sürümünde yukarıda bahsettiğimiz birçok araç kullanılmasa da yine de deneyebilirsiniz.

 • SEMRush

Bu SEO programı internette sizin alanınızla ilgili araştıma yapar ve sizler için en uygun anahtar kelimeyi sunar. Bu programın en çok kullanıldığı alan ise belirli kelimelerde yarışan sitelerdir yani daha kısa şekilde arama motorlarındaki rekabet için hazırlanmış bir programdır. Bu program her ay belirli bir düzen şeklinde 40 milyon adet en çok aranan anahtar kelimeyi ve yaklaşık olarak 20 milyon web siteyi analiz etmektedir. Bu alanda kullanıcıya da detaylı bir rapor sunar. Bu rapor sonucunda ise sizlerde gerekli stratejiyi belirler ve ona uygun çalışmalar yapabilirsiniz. Programın tek eksiği ise veritabanının 4 haftalık olmasıdır diyebiliriz. Bu olumsuzluk büyük sorunlara neden olmaz. Bunun dışında SEMRush programı oldukça başarılı bir SEO programıdır diyebiliriz.

 • SEO SPYGlass

SEO SPYGlass programı Web siteniz içinde yapılan tüm SEO çalışmalarına yönelik olan çalışmalarınızı en ince ayrıntısına kadar raporlar ve kullanıcıya sunar. Bu raporun ardından kullanıcı ise yapılan çalışmaların faydalı mı zararlı mı olduğunu tespit eder ve buna uygun şekilde SEO çalışmaları yapar. Sizlerin ve rekabet ettiğiniz diğer sitelerin Backlink çalışmalarını sizlere sunar ve rekabetinizi daha sağlıklı yapmanızı sağlar. Ayrıca rakiplerinizin Backlink aldığı siteleri de sizlere sunmaktadır ve backlink değerli ile hangi sitenin daha verimli olduğunu sunar.  Bu programı kullanarak sitenizin dinamik yapısını daha da arttırabilirsiniz. Bu alanda çalışan webmasterlar bu programı kullanarak büyük bir zaman kazanmış olmaktadırlar. Program bu alanda oldukça başarılı bir yapıya sahiptir diyebiliriz. Deneme sürümünü indirerek işlemlere başlayabilirsiniz.

 • SEOmoz

Diğer SEO programlarını incelediyseniz eğer bu programın yetersiz olduğunu düşünebilirsiniz hatta bu programdan daha fazlasını da bekleyebilirsiniz. SEOmoz SEO araçları programı sizler için rakiplerinizin Backlinkleri ise sizin web sitenizin almış olduğu Backlinkleri karşılaştırmaktadır. Bu araç ile rakiplerinizin almış olduğu backlinkleri eğer siz almamış iseniz size bunu rapor ile sunmaktadır ayrıca program ile internette dolaşırken yapabileceğiniz incelemeler için sizlere araçları sunmaktadır. Eğer siz programlama bilgisine sahipseniz SEOmoz API’yi kullanarak kendi SEO programınızı yapabilirsiniz.

 • SEObookcom

Sahibi olan Aaron Wall’ın web sitesi olan SEObook.com sizler için SEO araçları ve SEO mantığı ile ilgili alakalı olan ve geniş bir bilgi kaynağı olan kitabını sunmaktadır. Sizin web sitenizin arama motorlarında daha iyi bir sıralamaya sahip olabilmeniz için bilgiler ve ipuçları vermektedir. Wall ilk SEO kitabını 2003 yılında çıkardır ve halen de bu kitabı güncellemektedir. Birçok konuda bilgi veren site off page ve site dışı uygulamalara da değinir ancak SEObook.com bundan çok daha fazla bilgiyi takipçilerine sunmaktadır. Sitenin üyeliği ise aylık 300$’dır.

 • AuthorityLabs SEO Programı

AuthorityLabs SEO Programı birçok özelliği bünyesinde barındırmaktadır bunlardan bazılarını diğer seo programlarında da bulabilirsiniz ancak bazıları ise sadece kendisine özgüdür. Kendine has olan bazı araçları açıklayalım:

Basic ve Pro versiyonları her ne kadar adet olarak farklı olsa da sizin web siteniz için gerekli olan anahtar kelime analizini sunmaktadır. Alan adınızı takibe alır ve buna en uygun anahtar kelimeleri kullanıcıya sunar. Diğer programlar gibi aylık veya haftalık analizler yerine güncel dokümanlar sunmaktadır. AuthorityLabs SEO Programı ile çok geniş analizleri inceleyebilir bu analizler doğrultusunda strateji belirleyebilirsiniz ve buna uygun çalışmalar ile Web sitenizin sıralamasını yükseltebilirsiniz. Diğer analiz araçlarından daha pahalı olan bu program aldığı ücrete göre oldukça kaliteli bir hizmet sunmaktadır. Eğer birden fazla alan adınız varsa bunun içinde ayrı bir çözüm sunan bu program sizler için en başarılı SEO programı olabilir. AuthorityLabs SEO Programını daha kaliteli yapabilecek bir şey daha olsaydı oda ücretsiz olması diyebiliriz.

Yukarıda bahsettiğimi tüm programlar kaliteli bir web sitenin yükselişi noktasında yardımcı olmaktadır. Doğru kişiler ve programlar sayesinde sitenizin kullanıcı trafiği artacaktır ve eğer bir e ticaret siteniz varsa o halde satışınız yükselecektir. Çoğu analiz aracının aksine bu programlar fazla kalabalık oluşturmadan sizler için en kısa, etkin ve net bilgiyi sunmaktadır. Pendik’te hizmet veren Rahila Bilişim’de bu alanda sizler için en etkili ve kesin şekilde SEO noktasında yardımcı olmaktadır. Tek yapmanız gereken ise iletişime geçmektedir. Pendik Web olarak sitenizin yükselişi için tüm güncel programları kullanmaktayız bu sayede kesin sonuçlar ile yolumuza devam etmeyiz.

 

 

06 Kasım 2017
SEO Programları Hangileridir? için yorumlar kapalı
452 kez görüntülendi