SEO nedir, neden gereklidir?

SEO nedir, neden gereklidir?

Arama Motoru Optimizasyonu yani SEO kısaca web sitenizin arama sayfalarında daha iyi bir sıralamaya gelebilmesi için yapılan sürekli çalışma sürecidir. SEO web sitenizdeki trafiğin artması için kullanabileceğiniz planları içerir. Direk arama motorlarından gelen kullanıcı işlemleri yani trafik organik olarak nitelendirilmektedir. İnternet kullanıcıları da bu bilgileri incelemek için meraklıdırlar.

Web siteniz ve hakim olduğunuz konuda birçok rakibinizin olacağı kesindir ancak bu farkı SEO ile kapatabilir hatta rakiplerinizin çok çok önüne geçebilirsiniz. Yani bu durumda SEO çalışması yapılmamış bir sitenin yükselmesi rakiplerine yetişmesi ve onları geçmesi neredeyse imkansızdır diyebiliriz. Birçok içerik girersiniz, sitenizi ziyaret eden kullanıcıların artmasını istersiniz ancak eğer herhangi bir SEO çalışması yapılmadıysa bu oldukça zordur. Fakat iyi bir SEO çalışmasının ardından arama motorunda siteniz en üst kısımda yer alır ve günden güne trafikte artış sağlanır. Bu işe başlarken ilk olarak nasıl optimizasyon yapıldığını öğrenmeniz gerekecektir. Bu bir oyundur ve oyunun kurallarını da Google belirler eğer oyunu kurallarına göre oynarsanız kazanmanız kaçınılmazdır.

Arama Motoru nasıl çalışır?

Bunu belirleyen birçok etken olsa da başlıca etken olan durumlar alaka düzeyi, yetki ve özgünleştirmedir. Bunu anlamanız ve SEO çalışmalarınızı buna göre yapmanız oldukça büyük fayda sağlayacaktır. Google, Yandex, Bing gibi arama motorlarının internet kullanıcılarına sadece alakalı ve yetkin olan bilgileri sunmayı amaçladığı için bu etkenleri dikkate almak şarttır. Google kaliteli ve kullanışlı bir arama motorudur ve bu yüzden en çok kullanılan arama motorudur. Google kendi kalitesinde olan yani kullanıcıya faydalı, özgün ve yetkin bilgiyi sunan siteleri de ödüllendirmektedir. Bu ödülde web sitenizin üst kısma çıkmasıdır diyebiliriz. Peki, bu kaliteye nasıl ulaşabilirsiniz? Tamamen özgün ve kaliteli içerik eklemek, web sitenizi optimize etmek, arama motorlarından ziyade kullanıcıya hitap etmekle olacaktır.

SEO Neden Önemlidir?

SEO optimizasyonu için olmazsa olmazlar anahtar kelimelerdir bunun içindir ki analitik bir yaklaşım oldukça önemlidir. Bu iş için ilk olarak ziyaretçi kitlenizi düşünün. Bu ziyaretçiler ne arıyorlar, nasıl arıyorlar ve ne istiyorlar? Her alanda hakim olmak gibi bir durum söz konusu değildir. Belli başlıklarda beli terimler için yapılan çalışmalar her zaman daha faydalı olmaktadır. Bu yüzden bu çalışmaya başladığınızda oldukça net karar vermelisiniz ve bu çalışmada önemli olan 3 maddeye kesinlikle dikkat etmelisiniz bunlar: Sıklık, rekabet ve alakadır.

Pendik’te bulunan Rahila Bilişim olarak sunduğumuz SEO hizmeti ile müşterilerimize Web alanında kaliteli bir çıkış yapmasını sağlıyoruz. SEO için gerekli içerik üretimi, anahtar kelime tespiti ile ideal SEO çalışmasını sunmaktayız. Sizde Pendik Web Tasarım ile iletişime geçebilir bu sayede WEB sitelerinin yükselişini izleyebilirler.

 

01 Kasım 2017
SEO nedir, neden gereklidir? için yorumlar kapalı
399 kez görüntülendi